Патріотичне виховання — планомірна виховна діяльність, спрямована на формування у вихованців почуття патріотизму, тобто доброго відношення до батьківщини та до представників спільних культури або країни. Таке виховання включатиме розвиток любові до батьківщини, національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; відповідальність за природу рідної країни; потребу зробити свій внесок у долю батьківщини; інтерес до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни, її народу. Має застосовування як у сім'ї та школі, так і в державних і громадських організаціях, засновуючись на впевненості в позитивному ефекті такого ж відношення.
19 листопада в сільському Будинку культури відбувся концерт з нагоди святкування Дня робітника сільського господарства. Учні нашої школи брали активну участь у концерті. Від імені всього учнівського та педагогічного колективу привітали усіх людей села, руки яких пахнуть хлібом.
18 листопада учні 8 – 11 класів відвідали одне із визначних місць нашого краю Ботієвську ВЕС. А також побували і Олександрівському парку в с. Строганівка, де знаходиться пам`ячник Жертвам голодомору. Прослухали інформацію про ці страшні події в історії нашої країни.
17 листопада відбулася виставка робіт з природного матеріалу «Дари осені у нашому краї». Та ярмарка під назвою «Хліб наш насущний, будь в нас довіку, В кожній родині, на кожному столі.»
9 листопада відзначили День української писемності урочистою лінійкою в рамках якої учні 8 класу показували уривок із твору І. Нечуй-Левицького про мальовничість рідної мови.
День захисника України
Назва цього популярного в народі свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни - це свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.
- захисника України відзначається 14 жовтня! Так уже збіглося, що в 2016 році воно припадає на п’ятницю. Це свято вважається державним і починаючи з 2015 року в календарі українців з’явився новий офіційний вихідний.
Крім цього, 14 жовтня відзначається ще два важливих свята: День українського козацтва та Покров Пресвятої Богородиці.
Так у нашій школі провели святкування та змагання для хлопчиків як майбутніх захисників та нащадків козацького роду. Танцями та співами вітали один одного. Діти отримали масу гарного настрою та позитиву.
27 вересня проводили такі виховні заходи з нагоди дня народження М.Грушевського:
- Літературна виставка «М. Грушевський – значний внесок в книгу «Історія України»
- Виховні години в 5 – 11 класах «М. Грушевський – дослідник і творець історії»
- Інформаційні бесіди в 1 – 4 класах «Він був справжнім патріотом
-
22 вересня відзначили
Міжнародний день пам`яті жертв фашизму.
- Виставка літератури у бібліотеці «Ще довго пам’яттю болітиме війна» (для учнів 1 – 11 класів).
- Читацька конференція «Ми за мир у цілім світі!». Учні 2 – 5 класів.
- Бесіди «Захист України – обов`язок кожного громадянина ». Учні 1 – 4 класів
- Виховні години «Не заклик до помсти, а пам`яті дзвін». Учні 6 – 11 класи.
- Усний журнал для учнів 9 – 11 класів «Шляхами подвигу і слави».
7 вересня проводилися виховні заходи до нагоди дня народження українського письменника, науковця І. Франка
- Виставка літератури у бібліотеці «Великий Каменяр» (для учнів 1 – 11 класів).
- Читацька конференція «У світі Франкової казки». Учні 3 – 5 класів.
- Виховні години «Сьогодні, мов зоря, він сяє Україні». Учні 6 – 11 класи.
- Круглий стіл для учнів 9 – 11 класів «Світова велич І.Франка».
Перший урок у 2016 – 2017 н.р. проводили у національно-потріотичному напрямку виховання під темою: «Це – наше, це - твоє»
(для 1 – 4 класів) та «Щоб у серці жила Україна».
9 червня у літньому оздоровчому таборі проводилися тренінги за темою «Конституція – основний закон України»
13 травня відбулося свято до Дня сім`ї. Найміцніші стосунки - це родинні відносини. Учні дякували своїм батькам, дідусям та бабусям за любов, доброту та піклування про них. На святі були присутні члени родин школярів.
Родина,родина
Від батька й до сина,
Від матері доні
Добро передать.
9 травня - День перемо́ги над наци́змом у Дру́гій світові́й війні́ або День перемо́ги — державне свято та вихідний день в Україні.Гаслом пам'ятних днів є «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».
Учні разом з учителями взяли участь у мітингу "1939 - 1945 Ніколи знову".
Почесний караул та покладання квітів до пам`ятника Юліану Мартинову - воїну, що захищав Степанівку Першу у роки війни, так вшанували загиблих воїнів. Напередодні, учні 9 класу склали міні-проект "Назва вулиці, на якій ми живемо!"
Було висвітлено“ціну” війни – реальні людські та матеріальні втрати України в результаті Другої світової війни; наголошено на злочинній природі війни через призму трагічних і героїчних доль жінок.
26 квітня відзначили та провели заходи до 30 - х роковин Чорнобильської трагедії. В цей день проведено лінійку пам`яті, метою якої є формування в учнів щколи патріотичне почуття гордості за старше покоління, повагу до ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи. Саме пам`ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.
Минуло 30 років, а чорний день Чорнобильської трагедії всеодно непокоїть людей.
Чорнобиль - це полин-трава з гірким присмаком... Тепер уже з вічним присмаком болю... 30 років тому мирна щаслива весна вмить перетворилась на смертельне вогнище для українського народу.
Чи почують мій голос, чи ні?
Та й в надії на юну зміну,
Я до Тебе звертаю пісні,
Боже милий, врятуй Україну.
11 квітня в стінах школи проводилися виховні заходи з нагоди відзначення Міжнародного дня визволення з фашистських таборів.
1. Оформлено виставку в шкільній бібліотеці «Бухенвальдський набат»
2. Випущено стіннівку «11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів»
3. Перегляд відеороликів «Спогади очевидців» учнями 8 – 11 класів.
Для учнів 8-11 класів організовано перегляд відеороликів із виступами очевидців цих жахливих часів, що викликало шанобливе ставлення до представників старшого покоління.
З 7 по 11 березня в рамках місячника суспільно-гуманітарних дисциплін проводився тиждень вшанування пам`яті Т.Г.Шевченка. Учнівський комітет, на чолі з бібліотекарем школи, випустили стіннівку "Геній України". 10 березня було проведено урочисту лінійку "Невмеруще слово Кобзаря". Діти зазначили, що поезія Шевченка давно стала найважливішим і нетлінним складником духовного єства українського народу. Закінчився тиждень фотовиставкою репродукцій картин Т.Г.Шевченка "З Україною в серці".
22 січня цього року Україна відзначає чергову річницю з дня проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР. День Соборності України. 22 січня у стінах школи було проведено загально-шкільну лінійку присвячену Дню Соборності України. Учні 9 класу виступили зі словами:
"Не зможе ніщо наш союз розірвати:
"Соборна країна! Ви чуєте? Ні?!
Одна Україна! Єдиная мати!
І краще країни нам не знайти!""