З 20 по 26 лютого святкують Масляну. Староукраїнські традиції тісно сплелися з християнськими. Тепер ми не уявляємо собі Різдва без куті (бо кутя - це символ урожаю), Великодня - без писанки, а Масляної - без млинців (бо млинці уособлюють свято проводів зими зустріч весни). Не випадково форма млинця кругла - він є ніби маленьким сонцем. Свято Масляної триває тиждень. Цей період завжди був переповнений святковими справами: ігри, пісні, танці, забави. Сили, енергії, завзяття вистачало на все, тому що царювала атмосфера довіри, радощів, веселощів.
Не пройшов це період і в нашій школі невідміченим.
24 лютого всі діти школи були на святкуванні "Веселої Масляної". Розпочалося свято веселою сціннівкою, різними конкурсами за участю дітей. Діти приймали участь в різних змаганнях: і поїдання млинців, без допомоги рук, і ліплення вареників на швидкість, музичні конкурси теж були дуже цікаві. Та заключним було презинтація основної стравти цього тижня - млинців. Діти підійшли до цього дуже творчо з інторесом та відповідально.
Святкування закінчилося ярмаркою домашньої випічки, вареників та млинців. Всі присутні були задоволені та пішли додому з гарним настроєм.
Заступник директора з виховної роботи Омельченко Юлія Миколаївна
|